برای دختر خوبم راحیل

راحیل عزیزم !

سلام ، امروز که صبح نفس نفس زنان خبر خوشت را دادی نمی دانی که بیش از خودت ، من خوشحال شدم ؛ نمی دانی که تمام ثانیه ها را از ساعت ٩ صبح به بعد می شماردم تا ببینم کی خبر می دهی و چه خبر می دهی . وقتی روی گوشیم نام تو را دیدم تا چند ثانیه می ترسیدم که گوشی را بردارم اما من هم مثل تو مطمئن بودم که نتیجه آن همه تلاشهای تو چیست .

راستش را بخواهی من از آن روزی که ده - دوازده ماه پیش دیدم روی یک برگ کاغذ گلاسه آ چهار ، با خط خوشی که از بابا بزرگ به ارث برده ای نوشته ای : "سپیده .... نفر اول المپیاد ادبی کشور " می دانستم که روزی بزودی موفقیتت را جشن خواهیم گرفت ؛ من از روزها و شبهایی که به من و مادرت و همه کسانی که به زیارتگاه و حرمی مشرف می شدند التماس دعای آنچنانی می کردی ، از دعاهایی که سر نمازهایت می کردی ، از بیخوابیهایی که به خودت می دادی و از تفریح و گردشَت می زدی تا به درس و مطالعه ات بپردازی و از جمع جبری همه اینها مطمئن بودم که روزی این خبر خوش را خواهم شنید .

تو از خدا مدد گرفتی ، تمام تلاشت را هم کردی ، سختیها را هم گذراندی و حالا پس از یک سال ، ثمره همه اینها را گرفتی :

نفر اول و دارنده مدال طلای المپیاد ادبی کشور

راحیل جان !‌

همه عرصه های زندگی هم همین طور است : توکل به خدا ، تلاش مضاعف ، دعا و انابه به درگاه خداوند قادر متعال ،  بردباری و تحمل سختیها و سر آخر چشیدن شیرینی نتیجه و نتیجه شیرین !

دختر خوبم !

امام خمینی عزیزمان در سخت ترین فراز جنگ و در هنگامی که رزمندگان دلاورمان پس از ماهها خرمشهرمان را از چنگ اشغالگران بعثی آزاد کردند ، در پیامی فرمود : خرمشهر را خدا آزاد کرد . و ما هم امروز در هر فتح کوچک و بزرگی در عرصه زندگی باید یادمان باشد که همه این پیروزیها فقط و فقط از جانب خداوند مهربان است و بس . ما البته سهم تلاش و سرسختی و همت و تدبیر و برنامه ریزی و ... را داریم اما توفیق همه اینها را هم از جانب خداوند داریم همان گونه که تو در تمام این روزها و ماهها ، ثمره این توفیقات الهی بودی و آن را دیدی .

در این میان ، سهم کمکها و همراهیهای مادر و بخصوص خواهر کوچکت  زهرا  که در هنگامی که تو مشغول مطالعه و تحقیق و تلاش مضاعف درس خواندن بودی ، می کوشیدند تا کوچکترین کاری در خانه به تو ندهند و آرامش تو را به بهترین وجهی فراهم کنند و از خیر سفرها و تفریحات معمول تابستانه و سالانه بگذرند  و ... ، در موفقیت تو بسیار پر رنگ است و من مطمئنم و تو هم می دانی که اگر کمکهای این دو در کنار دعاهای بابابزرگ و مامان جون و عموها و عمه ها و خاله نبود ، شاید تو امروز جایگاه دیگری داشتی و خوشحالم که به فراست نقش هر کس را در این موفقیت بزرگ می دانی .

تو امروز در حالی خود را آماده می کنی که یکماهه کلاس چهارم دبیرستان را جهشی بگذرانی و از اول مهرماه با انتخاب خودت پا به دانشگاه مورد علاقه ات بگذاری که الگوی خوبی از شیوه موفقیت را پیش رو داری ؛ الگویی که بخش اصلی آن را در این نوشته برایت توضیح دادم و تو هوشمند تر از آن هستی که در بقیه عرصه های زندگی ، خدا را فراموش کنی ، برنامه ریزی را کنار بگذاری ، نقش دعا را کمرنگ ببینی و همراهیهای دیگران  در این تقسیم کار اجتماعی به چشمت نیاید .

برایت در بقیه زندگی و در پله های بعدی درس و تحصیل علم و معنویت ، از خداوند قادر مهربان توفیق بیشتر می طلبم و روی ماهت را می بوسم .

فدایت : بابا تقی

شنبه نهم مردادماه ١٣٨٩ خورشیدیپانوشت اول : در ضمن حالا دیگر می توانی با خیال راحت یک روزنوشت خوشحال کننده در وبلاگت داشته باشی . بخصوص اینکه "رضا امیرخانی" پیامک زده و ضمن تبریک به تو  ، ابراز امیدواری کرده است که ان شاء الله از سربازی هم معاف شوی !

پانوشت دوم : باید فکر کنم حالا که این خبر خوش ، موقعی به ما رسیده که چیزی به سالگشت تولدت باقی نیست ؛ چه چیزی می تواند بهترین هدیه تولد تو از طرف من باشد ! امیدوارم پیشنهادت جوری نباشد که ورشکستم کنی !

/ 63 نظر / 106 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دایی جلال

خبر مسرت بخش موفقیت راحیل جان موجی از خوشحالی را در کنار امواج زیبای بحر همیشه خزر ! بین اقوام به وجود آورد . حیبیب حورا

صدیقه

تبریکات ما را بپذیرید.

علی دامغانی

موفقیت دختر پر تلاشتان را به شما تبریک عرض نموده و آرزوی توفیقات روز افزون برای او داریم .

مادر جون

الله اکبر تبریک دلت شاد و لبت خندان بماند برایت عمر جاویدان بماند خدا را می دهم سوگند بر عشق هر آن خواهی برایت آن بماند تنت سالم سرایت سبز باشد برایت زندگی آسان بماند چراغ خانه ات تابان بماند بیشترین موفقیتها را برایش آرزو دارم توکل به خدا

محمد رضا عبدالملکیان

با سلام ، تبریک و خوشحالی فراوان لطفاً شماره تلفن همراه راحیل را برایم بنویسید.

عمه زهره

از موفقیتهای عزیزانمان ، همواره کامتان شیرین .

حمید رضا گودرزی

خبر علمی از سرویس شهرستانها !! خدا قوت و مبارک باشد .

الهام اولیایی

با سلام . موفقیت راحیل عزیز را به شما و خانواده محترم تبریک می گویم . امیدوارم در سایه خداوند و امام زمان و خانواده اش ، خوشبخت و موفق و عاقبت به خیر شود . با احترام - اولیایی

معصومه توحیدی

سلام . از صمیم قلب بهتون تبریک می گم . از طرف من به دختر گلتون تبریک بگید . ( نمی دونم چرا آخر روزنوشت شما بغضم ...)

محمد حسین صفار هرندی

سلام . شنیدم راحیل تان گل کاشته . مرحبا و خدا قوت باغبان . به امید گلستان !